Ergohuman Plus

Darmowa dostawa

Ergonomiczny fotel Ergohuman Plus Elite BT to jeden z najbardziej ergonomicznych foteli obrotowych dostepnych na polskim rynku.  Fotel ERGOHUMAN Plus Elite przeznaczony jest do wielogodzinnej pracy przy biurku. Fotel Ergohuman wyróżnia się idealnym poparciem pod odcinek ledźwiowy kręgosłupa, który dostosowuje się do budowy i wagi użytkownika. 

Więcej szczegółów

1 804,88 zł

  • 5 dni roboczych

Ergohuman Plus BS, BT, Elite

Charakterystyka

Fotele Ergohuman PLUS Elite LE, BT oraz BS  to ergonomiczne, trwałe fotele od lat obecne na międzynarodowych rynkach. Posiadają szereg rozwiązań ergonomicznych, dbających o Państwa komfort pracy. Do najważniejszych zaliczyć należy : dynamiczną podporę części lędźwiowej kregosłupa, regulowany zagłówek, profilowane oparcie o regulowanej wysokości, podłokietniki regulowane w kilku płaszczyznach, regulowana głębokość siedziska, synchroniczny mechanizm ruchowy. Ergohuman Plus Elite to także nowoczesne rozwiązania funkcjonalne, do których zaliczamy m.in Joystick znany już w serii IOO, którym regulują Państwa podstawowe funkcje fotela : wysokość siedziska, głębokość siedziska, wychylenia oparcia względem siedziska.
W wersjach BT siedzisko fotela tapicerowane jest trwałą oddychającą tkaniną, oparcie zaś wykonane jest z praktycznej, niezwykle miłej w dotyku i uyżtkowaniu siatki MESH o wysokiej odporności na ścieralność. W wersjach BS, również dostępnych w naszej ofercie, zarówno siedzisko jak i oparcie tapicerowane są siatką Mesh zaś w wersjach LE siedzisko i oparcie tapicerowane są naturalna skórą licową.

Parametry techniczne

Tkaniny i kolorystyka

Fotele ERGOHUMAN PLUS Elite LE01 i LE02 tapicerowane są naturalną skórą licową, wysokogatunkową. Prezentowana wersja LE01 to kolor czarny. W naszej ofercie znajdą Państwo  wersje w kolorze czarnym - LE01 oraz w kolorze beżowym - LE02.
Oparcie w fotelach Ergohuman PLUS BT tapicerowane jest wyjątkowo trwałą i funkcjonalnąsiatką Mesh. Jej zewnętrzna warstwa pokryta jest tkaniną co czyni ją przyjemną w dotyku i użytkowaniu. Mesh nie rozciąga się nawet przy długim i częstym użytkowaniu a ponad to jest niezwykle odporny na ścieralność (100 000 cykli). Jego właściwości powodują, że łatwo dopasowuje się do kształtu pleców użytkownika i zapewnia odpowiednią cyrkulacje powietrza.
Siedzisko tapicerowane jest zaś trwałą oddychającą tkaniną. Trwała, odpowiednio sprężysta pianka w siedzisku zapewnia wysoki komfort użytkowania nawet przy wielogodzinnej pracy.
Oparcie i siedzisko w fotelach Ergohuman PLUS wersja BS tapicerowane są wyjątkowo trwałą i funkcjonalną siatką Mesh. Jej zewnętrzna warstwa pokryta jest tkaniną co czyni ją przyjemną w dotyku i użytkowaniu. Mesh nie rozciąga się nawet przy długim i częstym użytkowaniu a ponad to jest niezwykle odporny na ścieralność (100 000 cykli). Jego właściwości powodują, że łatwo dopasowuje się do kształtu pleców użytkownika i zapewnia odpowiednią cyrkulacje powietrza.
ergohuman_joystick.jpg
W naszej ofercie znajdą Państwo aktualnie cztery kolory wersji BT : KMD30 (szara siatka oraz tkanina), KMD 31 (czarna siatka oraz tkanina),  KMD35 (niebieska siatka oraz tkanina) oraz KMD34 (zielona siatka i tkanina)

Mechanizm

Ergohuman Plus wyposażony został w synchroniczny mechanizm ruchowy. Po zwolnieniu blokady (za pomocą Joysticka), oparcie wychyla się w ruchu synchronicznym z siedziskiem naśladując ruch użytkownika w fotelu. Wychylenie oparcia podążające za ruchem pleców użytkownika jest znacznie wyraźniejsze i szybsze aniżeli ruch siedziska. Siła oporu jaki stawia oparcie podczas wychylenia jest regulowana co pozwala dostosować ją do wagi Użytkownika. Użytkownik w każdej chwili ma również możliwość blokady wybranej pozycji wychylenia oparcia i siedziska. Mechanizm umożliwia ponad to regulację głębokości siedziska, a więc jego odległości od oparcia. Dzięki tej właściwości, funkcje oparcia będą dostępne zarówno dla niskich jak i wysokich Użytkowników, a przednia część siedziska nie będzie uciskać uda.
ergohuman_mechanizm.jpg

Podłokietniki

Fotel wyposażony jest w podłokietnik regulowany w 4 płaszczyznach :
* góra - dół, pozwala na dostosowanie jego wysokości tak aby przedramie ułożone było pod kątem 90 stopni do tułowia, co znacznie odciąża mięśnie pleców podczas długiej pracy w pozycji siedzącej. Zakres regulacji wysokości podłokietnika to 7 cm.
* odległość nakładki od siedziska, pozwala na dostosowanie rozstawu podłokietników zarówno dla niskich, jak i wysokich użytkowników,
* odległość nakładki od oparcia, pozwala na jej dostosowanie do długości przedramienia użytkownika,
* kąt położenia nakładki w zakresie +/- 15 stopni (skierowanie nakładek do wewnątrz siedziska ułatwia pisanie na klawiaturze, zaś ich skierowanie na zewnątrz ułatwia swobodne wstawanie z krzesła).
ergohuman_podlokietnik.jpg

Podstawa Jezdna

Fotel posiada pięcioramienną podstawe, która wykonana jest z polerowanego aluminium. Oprócz walorów estetycznych, główną zaletą takiego rozwiązania jest brak elementów spawanych, co znacznie wydłuża jej trwałość.

Siłownik

Płynną regulację wysokości zapewnia siłownik pneumatyczny o zakresie regulacji 100 mm. Zewnętrzna obudowa jest chromowana. Jak cały fotel objęty jest wydłużoną gwarancją w systemie od drzwi do dzrwi. Najwyższą jakość tego elementu zapewnia Certyfikat Badania DIN 4550 Klasse 3.

Oparcie

Profilowane, tapicerowane siatką Mesh, która doskonale dopasowuje się kształtu pleców użytkownika. Oparcie na około 1/3 długości posiada wyodrębnioną część lędźwiową, która porusza się we wszystkich kierunkach reagując na ruch Użytkownika i gwarantując odpowiednie podparcie lędźwi w każdej pozycji. Oparcie wyposażone jest w regulacje wysokości możliwą bez konieczności wstawania z fotela. Możemy je zablokować na 4 różnych poziomach wysokości. Siła jaka niezbędna jest do poruszenia podpórki lędźwiowej jest większa aniżeli w często porównywanej serii IOO.
ergohuman_wysOparcie.jpg

Zagłówek

Tapicerowany jest siatką Mesh, tkaniną lub skórą (w zależności od wersjii) tak jak całe oparcie fotela. Posiada regulację wysokości (w zakresie 5 cm) oraz regulację kąta nachylenia. Pozwala na wybór i zablokowanie wybranej wysokości i kąta nachylenia.
ergohuman_zaglowek.jpg

Certyfikaty

Fotele Ergohuman PLUS: BT, BS,  Eite posiadają Atest Wytrzymałości i Bezpieczeństwa Użytkowania wydany przez PUR "Remodex" Zakład Wdrożeń i Badań Przemysłu Meblarskiego. Wyrób spełnia wymogi ergonomiczne oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1 grudnia 1998 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku wyposażonym w monitory ekranowe.

Wymiary

ergohuman_wymiar.jpg

Aktualne promocje

Aktualnie brak promocji.

Ostatnio przeglądane

27 innych produktów w tej kategorii

Produkt pomyślnie dodany do porównywarki !